Etkinlik Takvimi

Derneğimizin faaliyetleri hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz?
Derneğimizi aradığınız zaman ilgili birimlere kolaylıkla ulaşabiliyor ve isteğiniz konularda yeterli bilgi ve desteği alabiliyor musunuz?
Derneğimizin aşağıdaki hizmetlerinden hangilerinden yararlanıyorsunuz?
Derneğimizden aldığınız hizmetlerden memnun musunuz?

İMMB 11. OLAĞAN GENEL KURUL'U /12 MAYIS 2018
25 Mayıs 2018
/ 00:00

Derneğimizin 11. Olağan Genel Kurulu 12 Mayıs 2018 Cumartesi Günü Ankara İvedik OSB de
HM Commerce Hotel’de gerçekleştirildi.
Genel Kurul’dan önce tüm üyelerimizin  eş ve çocuklarının da davetli olduğu sabah kahvaltısında renkli ve duygusal anlar yaşandı.
Dernek Başkanımız Duran KARAÇAY hoşgeldiniz konuşmasının ardından  Onursal Başkanımız Kaya GÜRSOY’a plaketini taktim etti. 10. Dönem Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyelerimiz plaketlerini Derneğimizin Onursal Başkanı Kaya GÜRSOY dan aldılar.
Ertesi günün Anneler Günü olması genel kurulumuzun anlam ve önemini şüphesiz daha da arttırdı. Başkanımız Duran KARAÇAY ve Eşi Nur KARAÇAY hanımefendi davetimizde hazır bulunan tüm annelerimizin anneler gününü kutladılar.

Daha sonra 11. Genel Kurul’umuz  Başkanımız’ın açılış konuşmasıyla başladı ve başarıyla tamamlandı.

Yeni seçilen yönetim ve denetim kurulumuz 17.05.2018 tarihinde yaptıkları ilk toplantıda aralarındaki görev dağılımını aşağıdaki şekilde belirlediler.

 

İMMB 11.Dönem Yönetim Kurulu                                  İMMB 11.Dönem Denetim Kurulu

Mustafa SİLPAĞAR       Başkan                                          Sebahattin AKIN      Başkan
Halide RASİM                Başkan Yardımcısı                       Turgay KARGIN        Üye
Selami ÇALIŞKAN          Başkan Yardımcısı                       C.Cem DORKEN       Üye
Bayramali KÖSA            Sayman
E.Murat BAHAR             Yazman
Murtaza BURGAZ           Üye
Halil OLKAN                     Üye             

 
   
 

İMMB MAYIS AYI 2. ETKİNLİĞİ/SANKO DAVETİ/ 13 MAYIS 2014/RIXOS GRAND HOTEL
14 Mayıs 2014
/ 00:00

İMMB MAYIS AYI 2. ETKİNLİĞİ / SAYIN ABDÜLKADİR KONUKOĞLU İLE SÖYLEŞİ / 13.05.2014

Mayıs ayındaki ikinci etkiliğimizi 13 Mayıs 2014 tarihinde Rixos Grand Ankara Otel’de, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdülkadir Konukoğlu’ nun tecrübe paylaşım toplantısını gerçekleştirdik.

 
Toplantı , İş Makinaları Mühendisleri Birliği Derneği (İMMB)  Başkanı Duran Karaçay’ın tüm konukları selamlayan açılış konuşmasıyla başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, İstanbul Milletvekili Oktay Saral, , Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürü Gürsel Küsek, Devlet Hava Meydanları Genel Müdür Yardımcısı Celal Özuğur, Sanko İş ve Tarım Makinaları Grup Başkanı Sami Konukoğlu, Sanko Makina Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Hamud, Sanko İş ve Tarım Genel Müdür Yardımcısı Aydın Karlı ve Sanko İş ve Tarım Ankara Direktörü Harun Arab ile İMMB Üyeleri ve iş makinası kullanan inşaat firmaları yöneticilerinin yoğun bir katılım gösterdiği tecrübe paylaşım toplantısı tüm konuklar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

Abdülkadir Konukoğlu Gaziantep’in ekonomisini ve ekonomide sağladığı başarıları, SANKO’nun tarihçesini ve kendisinin yarım asırlık iş tecrübesini salondakilerle paylaştı.Toplantı sonrasında verilen akşam yemeği davetinde tüm katılımcılar Sanko Firmasının konuğu oldular… 

İMMB 9.GENEL KURUL TOPLANTISI 19 NİSAN 2014
7 Mayıs 2014
/ 00:00

9. Olağan Genel Kurul’umuzu Gerçekleştirdik – 19 Nisan 2014

9. Olağan Genel Kurul’umuz, 19  Nisan 2014 tarihinde Derneğimizin Ostim’deki Merkezinde gerçekleşmiştir.

Genel Kurul Dernek Başkanımız Duran KARAÇAY’ ın üyeler ve konuklarımıza hoşgeldiniz konuşması ile başladı. Başkan KARAÇAY Genel Kurulun başarıyla tamamlanması temennisinde bulundu.

Divan Başkanlığı seçimi ile başlayan Olağan Genel Kurul’da, Dernek üyemiz Fahrettin PEKŞEN Divan Başkanı, Rıza BAKIR Başkan Yardımcısı, Erhan ERKEN Yazman Üye seçildi. Daha sonra saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşımız okundu.

Divan Başkanı Fahrettin PEKŞEN  gündemi okudu, gündeme ilave edilmek istenen ilave madde olup olmadığını sordu, önerilen maddeler ilave edildikten sonra gündem oy birliği ile kabul edildi.

Başkan Duran KARAÇAY ve Denetim Kurulu Başkanı Faik SOYLU sırasıyla İMMB Derneği ve  İMMB-İŞ İktisadi İşletmesine  ait faaliyet ve denetim kurulu raporlarını okudu. Üyelerin oy birliği ile İMMB-İŞ İktisadi İşletmesi ve İMMB Derneği Yönetim ve Denetim Kurulları sırasıyla ibra edildi.

Daha sonra, 9.Dönem Yönetim Kurulu Asıl ve Yedek adayların ve Denetim Kurulu Asıl ve Yedek Adayların aşağıdaki üyelerden oluşan listesi oylandı ve oy birliği ile kabul edildi.

 

 

Yönetim Kurulu Asıl Adayları

DURAN KARAÇAY

MURTAZA BURGAZ

BAYRAMALİ KÖSA

MUSTAFA SİLPAGAR

HALİL OLKAN

HALİDE RASİM

SELAMİ ÇALIŞKAN

Yönetim Kurulu Yedek Adayları

KENAN SARAÇOĞLU

ERHAN ERKEN

RIZA BAKIR

KARACA KARAKAŞ

MEHMET AKİF IRKILATA

CENK ÖZFİDAN
ALTAN YÜKSEL

 

 

Denetim Kurulu Asıl Adayları

FAİK SOYLU

TUĞBA DEMİRBAĞ

TURGAY KARGIN

 

Denetim Kurulu Yedek Adayları

CÜNEYT CEM DORKEN

SEBAHATTİN AKIN

MURAT COŞGUN

 

 

 

 

9. Dönem Yönetim Kurulu

Duran KARAÇAY

Yön. Kurl. Başk.

Mustafa SİLPAGAR

Yön. Kurl. Başk. Yrd.

Halide RASİM

Yön. Kurl. Başk. Yrd.

Bayram Ali KÖSA

Sayman Üye

Selami ÇALIŞKAN

Yazman Üye

Murtaza BURGAZ

Üye

Halil OLKAN

Üye

 

 

9. Dönem Denetim Kurulu

Faik SOYLU

Başkan

Turgay KARGIN

Üye

Tuğba DEMİRBAĞ

Üye

 

İMMB MART 2014 ETKİNLİĞİ - ANADOLU FLYGT POMPA PAZARLAMA VE TİCARET A.Ş.SEMİNERİ-26 MART 2014
26 Mart 2014
/ 00:00

 

Derneğimizin Mart ayı etkinliği, 26 Mart 2014 Çarşamba günü Anadolu Flygt Pompa Pazarlama ve Ticaret A.Ş. firması ile birlikte Ankara Atlı Spor Kulübünde düzenlendi.

Anadolu Flygt satış ve teknik ekibinin ev sahipliğini yaptığı “ Drenaj Pompaları ve Pompa Seçimi ” konulu seminer  Anadolu Flygt Genel Müdürü Feyyaz Yumurtacı sunumu ile gerçekleşti.  

 

Feyyaz Yumurtacı  kendi alanında lider teknolojiye sahip Xylem Water Solutions firmasının ortağı ve konusunda dünyanın en büyük pompa imalatçısı Flygt ve Godwin Drenaj pompalarının Türkiye’deki temsilcisi olarak sahip oldukları teknik bilgileri aktarmaktan büyük memnuniyet duyacaklarını belirtti.

Sunumda sektörde çalışan drenaj pompalarından en üstün performansı, daha ekonomik ve daha uzun çalışma süresi ile nasıl sağlanabileceği  konusunda bilgiler aktarıldı.

Drenaj pompaları, pompa seçimi, pompa seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken temel faktörler konularında detaylı teknik bilgiler verildi. Bu ana başlık altında, pompalarda basma yüksekliği, sürtünme kayıpları, pompaların gücü, performans eğrisi bilgileri ve eğri üzerinden pompa seçimi, pompa performansını değiştiren parametreler, pompalarda seri ve paralel bağlantı konuları tartışılarak drenaj pompalarının özellikleri ve uygulamalarına yönelik  bilgiler de aktarıldı. Geniş katılım ile gerçekleşen bu seminer katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.  

 

Seminer sonrası Anadolu Flygt yetkilileri, seminer katılımcıları ile akşam yemeğinde bir araya gelerek sektörün ihtiyaçları konusunda fikir alışverişinde bulundular.  

 

 


 

 

İMMB ŞUBAT AYI ETKİNLİĞİ / SHELL & TURCAS PETROL A.Ş. SEMİNERİ 25 ŞUBAT 2014
27 Şubat 2014
/ 00:00


Derneğimizin Şubat 2014 etkinliğini Shell&Turcas A.Ş ile birlikte 25 Şubat Salı Günü Ankara Atlı Spor Kulübünde gerçekleştirdik…

Shell Madeni Yağlar’ın satış pazarlama ve teknik ekibinin üst düzey katılımıyla gerçekleştirilen “Motor ve Hidrolik Sistem Yağlarında Yeni Trendler” konulu semineri Teknik Servisler Müdürü Güven Yücel ve Shell Global Solutions AR-GE bölümünden Ürün Uygulama Uzmanı Ahmet Güven sundu.

Sunumlarda, değişen teknolojik trendlerle birlikte geliştirilen yeni nesil motor ve hidrolik sistem yağları değinilen başlıca konular arasındaydı. Bunun dışında Tier IV motor teknolojisinin gelişimiyle birlikte ortaya çıkan çevre regülasyonları ve yine gelişen teknoloji ile ekipman hassasiyetinin artmasının sonucunda hidrolik sistem yağından beklentinin de paralel olarak artması konuları tartışıldı.

Seminer sunumunda;

“Teknoloji liderliğinin bir göstergesi olarak Shell Madeni Yağlar daima sahadan gelen talepler doğrultusunda ürünlerini geliştirmeyi hedeflediği, yapılan saha çalışmaları ve teknik iş birliktelikleri sonucunda pazara sunulan ürünler arasında bakım periyodlarını %40 oranında uzatan ve buna bağlı olarak bakım maliyetlerinin düşüren Shell Rimula R4 L 15W-40  ve yine standart hidrolik yağlara göre uzun ömürlü ve valflerdeki vernikleşmeyi önleyen formülü ile yüksek ekipman hassasiyeti sağlayan Shell Tellus S3 M in ön plana çıktığı belirtilmiştir.

Ayrıca, bu ürünlerin sağladıkları faydaların, inşaat sektöründe önemli bir yere sahip olan firmalar ile ortaklaşa yürütülen saha çalışmaları ile kanıtlandığı vurgulanmıştır.”

Sektördeki önemli konuların tartışıldığı, oldukça yoğun bir katılımla ve ilgiyle izlenen seminer bitiminde Shell Madeni Yağlar yetkilileri katılımcılarla birlikte gala yemeğinde bir araya gelerek sektörün ihtiyaçları konusunda fikir alışverişinde bulundular.

İMMB KASIM 2013 ETKİNLİĞİ/ RUUKKİ İSTANBUL METAL SANAYİ / 13 KASIM 2013
15 Kasım 2013
/ 00:00

Kasım ayı etkinliğimizi 12 Kasım 2013 Salı günü Atlı Spor Kulübü’nde, Ruukki İstanbul Metal Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. firmasıyla birlikte gerçekleştirdi,

İş Makinalarında Yeni Nesil Yüksek Dayanımlı Çelik Kullanımı” konulu semineri Ruukki İstanbul genel müdürü Özgür Yalçın ve ürün müdürü Tero Rasmus sundu. Seminerde değinilen konularda özellikle çeşitli ekipman ve iş makinalarında yeni nesil özel çelik kullanımı katılımcılara detaylı bir şekilde anlatıldı.

Firma yetkilileri seminer sunumlarında özetle aşağıdaki bilgilendirmeleri yapmışlardır;

“1960 yılından bu yana 32 ülkede iş ortaklarına sunduğu çözümler ile farklılaşan Finlandiyalı çelik üreticisi Ruukki, 2009 yılında giriş yaptığı Türkiye pazarında yüksek dayanımlı çelik alanında öncü konuma geliyor. Ruukki firması Türkiye’de Istanbul merkez ofisi, Gebze ve Mersin stok sahası, Ankara ve Adana’da ki satış ekipleriyle tüm Türkiye’ye müşteriye en yakın noktalarda hizmet veren çelik firmasıdır. 

Aşınma sacı üretiminde Ruukki, Avrupa’nın en ileri teknolojisine sahiptir. Bu yeni teknoloji ile üretilen Raex sacını Türk üreticisinin hizmetine sunan Ruukki, müşterisinin ihtiyacına yönelik çözüm üreten tedarikçi anlayışını da Türk sanayisiyle tanıştırdı. Finlandiya merkezli dev firma, aşınmaya dayanıklı çeliği Raex ile müşterilerine daha fazla yük taşıma ve daha düşük yakıt tüketiminin yanı sıra uzun süre dayanıklı ekipmançözümleri sunuyor. Raexsacı, aşınmanın yoğun olduğu damper kasaları, treyler, kaya damperi, beton mikseri ve ekskavatör kovası gibi araçların yapımında kullanılıyor. Kaynak yapılmaya hazır olarak müşteriye sunulan ve bu sebeple müşterinin üretimini hızlandırıp kolaylaştıran Raex sacı, doğrudan su verme işlemi ile üretilir. Bu işlem Raex’inpazardaki rakiplerinden daha sorunsuz bir yüzey yapısına sahip olmasını sağlarken yüzeyde oksitlenme gibi problemlerle karşılaşılmasını engeller. 

Ruukki’nin Türkiye’de ve Avrupa’da yoğun olarak sattığı yüksek dayanım çeliği Optim ve zırh sacı Ramor’da etkinlikte tanıtıldı. Ruukki’nin geçtiğimiz yıllarda yürüttüğü, ürün geliştirme ve üretime yönelik kapsamlı yatırımlar sonucunda piyasaya sunulan Ramor zırh çeliği, mermileri durdurma ve patlamalara karşı koruma sağlama özellikleri ile öne çıkıyor. Ramor sayesinde, sıradan çelikten yapılan ürünler ile karşılaştırıldığında çok daha hafif olan ürünler, koruma özelliği bozulmadan üretilebiliyor.Çoğunlukla zırhlı araçlar, kapı ve pencere çerçeveleri, askeri araçlar, güvenlik araçları ile kasalarda kullanılan Ramor çözümleri, Ruukki’nin bireysel müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yürütülen geliştirme çalışmalarının sonucu olarak pazara sunuldu. Benzersiz bir su verme yöntemini içeren, mükemmelleştirilmiş bir üretim süreci ile üstün yüzey kalitesini garanti eden Ramor, gerekli sertlik ve gücü kullanıcılara sunuyor. Ramor aynı zamanda, malzeme ağırlığının önemli olduğu ürünler için en iyi çözüm olma özelliği taşıyor.

Etkinliğin son bölümünde Ruukki’nin yüksek dayanımlı çelik markası Optim tanıtıldı. Ruukki, Optim ürünlerinde sahip olduğu benzersiz ürün aralığıyla son kullanıcıların giderek daha çeşitli ürünler üretebilmesini sağlamıştır. 2,5 mm kalınlığında ultra dayanımlı çelik üretebilen dünyadaki tek çelik üreticisi Ruukkidir. Ayrıca Optim'in düşük alaşımlı yapısı sayesinde kaynaklama işlemleri diğer ürünlerden çok daha kolay ve kısa sürede yapılabilir.Optim çeliğinin kullanım alanları taşıma – kaldırma ekipmanları, vinç bomları, araç şasileridir.”

 

Geniş bir davetli kitlesi tarafından ilgiyle izlenen seminer sonrasındaki akşam yemeğinde üyelerimiz ve sektör ilgililerimiz Ruukki Istanbul’un konuğu oldular.

 

İMMB EKİM 2013 ETKİNLİĞİ/ MOBIL OIL TURK A.S. SEMİNERİ/22 EKİM 2013
28 Ekim 2013
/ 00:00

 Ekim ayı etkinliğimizi 22 Ekim 2013 Salı günü Atlı Spor Kulübü’nde, Mobil Oil Türk A.Ş. ile birlikte gerçekleştirdik.

Günümüzde Filoların Madeni Yağlardan Beklentileri ve Mobil’in Sunduğu Çözümler” konulu semineri Mobil Oil Türk A.Ş. Otomotiv Saha Mühendisi Aydın Güney sundu. Seminerde değinilen konularda özellikle daha uzun servis aralığı ve yağ eksiltme problemleri konuları öne çıktı ve katılımcılardan gelen sorular tartışıldı.

 10 yılı aşkın süredir, Türkiye’de varlığını sürdüren ExxonMobil, madeni yağlar konusunda önemli bir yere sahip. Ağır ve hafif ticari araçlar, inşaat makineleri, tarım ve kamu araçları için geliştirilen Mobil DelvacTM, 80 yılı aşkın bir süredir, daima en son endüstri şartnamelerini fazlasıyla karşılayan yüksek performanslı bir sentetik motor yağıdır. Mobil Delvac, motor aşınmasının en aza inmesini sağlayarak ve motor depozitini belirgin bir biçimde azaltarak, daha geniş servis aralıkları ile uzun çalışma ömrü elde etmenize yardımcı olur. Mobil Delvac sentetik motor yağı serisi sahada ve laboratuarda kapsamlı şekilde test edilmiş, en güç test koşulları altında ve en zorlu ortamlarda sınıfında en iyi sonuçları sergilemiştir.

Binek araçları için üretilen dünyanın önde gelen sentetik motor yağı markası olan Mobil 1TM  ise geleneksel motor yağlarının ötesinde performans sunan aşınma önleme teknolojisini içermektedir. Bu teknoloji, otomobil üreticilerinin en katı standartlarını karşılamasını sağlamakta ve normal, hatta aşırı koşullar altında motor aşınmasına karşı üstün koruma sunmaktadır. Mobil 1, kritik motor parçalarını korumak için aşırı uçlardaki sıcaklıklarda bile akışkanlığını koruyarak motor performansını en üst düzeye çıkarmaya ve motor ömrünü uzatmaya yardımcı olur.
Seminerin son bölümünde ExxonMobil’in yetkili distribütörü Mapa Petrol tarafından daha uzun servis aralığı konusu ile ilgili yapılan çalışmalar ve başarılı saha testlerinden örnekler sunuldu. Mapa Petrol’ün saha mühendisi Şahin Tanır tarafından sunulan yağ ömrü tespiti çalışmaları ve başarı hikayeleri katılımcıların ilgisini çekti.

Çok geniş bir davetli kitlesi tarafından ilgiyle izlenen seminer sonrasındaki akşam yemeğinde üyelerimiz ve sektör ilgililerimiz ExxonMobil’in konuğu oldular.

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
ÖZBEKOĞLU FİRMASININ TEMELLİ'DEKİ FABRİKASINA TEKNİK GEZİMİZİ GERÇEKLESTİRDİK-26 KASIM 2011
29 Kasım 2011
/ 00:00

Sayın Üye’lerimiz,

Gezimize, 26 Kasım 2011 Cumartesi günü,  saat 11:30 da, sonbaharın pırıl pırıl   güneşli bir gününde otobüsümüzün ilk kalkış durağı olan Ostim’deki Dernek Binamızın önünden hareketle başladık.

İkinci durağımız olan Mesa'dan bir grup üyemizi de aldıktan sonra Özbekoğlu Temelli fabrikasına hareket ettik.

Öğle saatlerinde ulaştığımız fabrika bahçesinde, Özbekoğlu Şirket Müdürü ve Dernek  üyemiz Sn. Mustafa Şen ile Özbekoğlu yönetici kadrosu ve çalışanları tarafından bizler için yapılan karşılama, gezimizin o andan sonraki organizasyonunun şıklığının adeta bir göstergesiydi.

Biribirinden güzel tatların oluşturduğu öğle yemeğinden sonra, son teknoloji ile donatılmış ve gelecekle ilgili birbirinden güzel planların anlatıldığı fabrika gezisi başladı.

Gezimizin en güzel anlarından biri de, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından  Sakarya Savaşında cephe karargahı olarak kullanılan, Ankara Polatlı arasındaki Alagöz Atatürk Karargah Müzesi'nin  Özbekoğlu tarafından alınan özel izinle ve bir rehber ile bu gezi kapsamında ziyaret edilmesiydi.
Bu güzel gezide gösterilen nazik konukseverlik için Sn.Mustafa ŞEN'e ve onun şahsında tüm Özbekoğlu çalışanlarına teşekkür ederiz.  

Saygılarımızla.

 

Gülderen ÖÇMEN

Genel Sekreter

 


PETLAS LASTİK A.Ş. TEKNİK GEZİMİZİ GERCEKLEŞTİRDİK
14 Mart 2009
/ 00:00

PETLAS Lastik A.Ş ’nin daveti üzerine; 14 Mart 2009 Cumartesi günü sabahı Dernek üyelerimizle birlikte otobüsle Kırşehir’e hareket ettik.
Soğuk ve karlı bir günde Derneğimiz önünde başlayan yolculuğumuz yaklasık üç saat sürdü ve sazı ile yönetim kurulu üyemiz Sayın Bayram Ali KÖSA  ve ona türküleriyle eşlik eden değerli üyelerimiz sayesinde oldukça neşeli ve keyifli  geçti.
 
Fabrikaya ulaştığımızda Genel Müdür Yardımcısı Sayın Yahya ERTEM, İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Müdürü Sayın Mithat DURUDOĞAN ve Kalite Güvence Müdürü Sayın Ali KAPLAN tarafından karşılandık.
 
Çay ve pasta ikramıyla yapılan tanışma ve dinlenme molasından sonra fabrika gezimiz başladı.
Kauçuk ve karkasin hazırlanması safhasından başlayarak lastik uretiminin tüm aşamaları gruplar halindeki üyelerimize detaylı olarak anlatildı.
 
Oldukça güzel bir öğlen yemeği sonrasında fabrika toplantı salonunda bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Sayın Yahya ERTEM  üyelerimize fabrikalarının detaylı bir tanıtımını yaptı ve lastikle ilgili teknik bilgi verdi.
 
Toplantı sonrası Ankara’ya dönmek üzere tesisten ayrıldık.
Teknik açıdan oldukça yararli ve keyifli bir gezi oldu.
 
Derneğimize sağlanan bu imkan için başta Yönetim Kurulu Baskanı Mustafa ÖZCAN ve Genel Müdür Sabri ÖZCAN olmak uzere;
 
Petlas lastik A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Sayın Yahya ERTEM ile Petlas Firması yönetici ve çalışanlarına;
 
Bu organizasyonu birlikte hazırladığımız ABDULKADİR ÖZCAN  Otomotiv Lastik San. ve Tic. A.Ş. Filo Satış Müdürü Sayın Tamer AYYILDIZ’ a,  Reklam ve Kurumsal İletişim Müdürü Sayın Elif CENGIZ’e katkı ve çabalarından dolayı teşekkür ederiz.
 
PETLAS firması nın başarılarının ve Ülkemiz ekonomisine olan üretime dayalı katkılarının sürekli olmasını dileriz.

    

    

    

Saygılarımızla.
 
Duran KARACAY
İMMB Yön. Kurl. Başk. 

6.Olağan Genel Kurulumuzu Yaptık.
12 Nisan 2008
/ 00:00

6. Olağan Genel Kurulumuzu Yaptık
6. Olağan Genel Kurulumuzu, 12 Nisan 2008 Tarihinde OSTİM ODTÜ Teknokent de başarıyla gerçekleştirdik.
Genel Kurulumuz Divan Başkanlığı seçimi ile başladı, Dernek üyelerimiz, Sn. Sabahattin Akın divan başkanı, Sn. Karaca Karakaş başkan yardımcısı, Sn. Adnan Edizcan yazman üye seçildi. Saygı duruşundan sonra, Gündem oybirliği ile kabul edildi.
Yönetim Kurulu Başkanı’mız Sn. Muzaffer Köylü ve Denetçi Sn. Faik Soylu sırasıyla İMMB İktisadi İşletmesine ve Derneğe ait faaliyet ve denetçi raporlarını okudu. Üyelerin oy birliği ile İMMB İktisadi İşletmesi ve MMB Derneği yönetim ve denetim kurulları sırasıyla ibra edilerek seçimlere başlandı.
Yeni dönemde yönetimde görev almayan Başkanımız Sn. Muzaffer Köylü, üyelerimiz; Sayın İsmail Uyar ve Sayın Müslüm Aydın aday olmayarak yerlerini yeni üyelere bıraktılar.
Genelde kurulda yönetim ve denetim kuruluna seçilen üyelerimiz arasındaki görev dağılımı, 15 Nisan 2008 Tarihinde yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında aşağıdaki gibi olmuştur.
 
6. Dönem Yönetim Kurulu

Duran KARAÇAY
 
Yön. Kurl. Başk.
Mustafa SİLPAGAR
 
Yön. Kurl. Başk. Yrd.
Bayram Ali KÖSA
 
Muhasip Üye
Muhittin BÜKER
 
Yazman Üye
Murtaza BURGAZ
 
Üye
Selami ÇALIŞKAN
 
Üye
Halil OLKAN
 
Üye
Denetim Kurulu
 
 
Faik SOYLU
 
Den. Kurl. Bşk.
lyas TEKİN
 
Üye
K. Erdinç FIRAT
 
Üye
Kurucu yönetim ve denetim kurulu üyelerimize, önceki dönemlerde yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği yapan arkadaşlarımıza, Derneğimizin bugüne taşınmasında emeği geçen, desteklerini esirgemeyen sektörümüzün güzide firmalarına ve tüm üyelerimize teşekkür ederiz.